BS w Białej Podl. nr konta: 08 8025 0007 0053 4866 2000 0010

niedziela, 29 marca 2015

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Lublin

W dniu 29 marca 2015 r. w lubelskiej Hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich
odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych oraz I
Eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-Do. W zawodach brało udział ok 100 zawodników z 14 klubów z województw lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego.
Zawody zorganizowano przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu
Miasta Lublin. Na zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się adepci Akademii Taekwon-Do "VIRTUS"  w Łomazach. W kategorii junior Karolina Juszczak zdobyła dwa medale. Złoty w walkach kat. -50 kg oraz srebrny w konkurencji układów kup. Katarzyna Gicewicz zdobyła srebrny medal w walkach kat. +65 kg ulegając w finale Emili Pieńko, która zaczynała i największe sukcesy osiągała trenując w Łomazach a obecnie reprezentuje klub ŻAK Biała Podlaska.
Świetnie zaprezentowali się zawodnicy kategorii wiekowej junior młodszy gdzie Ernest Szopliński zdobył złoty medal w konkurencji układów Dan, złoty w walkach kat. -64 kg oraz brązowy w technikach specjalnych tym samym zostając najlepszym zawodnikiem zawodów!!!
Medale zdobyli również: Sacharczuk Aleksandra złoto w technikach specjalnych kobiet, srebro w walkach kat. -46 kg oraz brąz w układach kobiet Dan; Polubiec Grzegorz brąz w walkach kat. -46 kg. Warto nadmienić, że Grzesiek walczy w najlżejsze kategorii przewidzianej przez przepisy a waży zaledwie 37 kg ;-); Szopliński Wojciech brązowy medal w walkach kat. -58 kg. W zawodach udział brał również Norbert Waśkiewicz zajmując miejsce 9-16 w układach stopni uczniowskich, miejsce 5-8 w walkach kat. -64 kg oraz miejsce 5 w technikach specjalnych. Dzięki tak fantastycznej postawie nasza Akademia zajęła II miejsce w klasyfikacji medalowej klubów. W zawodach udział brały, tym razem jako sędziowie Magda Bańkowska oraz Monika Chwalewska. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy i Firmie "Serhej" z Łomaz.