XXII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do, które odbyły się w dniach 08-10.05.2015r. w Nowej Rudzie-Słupcu zgromadziły 2015 zawodników z 43 klubów z 14 województw. Akademię Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach reprezentowało czworo zawodników. W sobotę rozegrano m.in. układy formalne mężczyzn, w których Ernest Szopliński wywalczył brązowy medal dla Akademii Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach (17 m-ce techniki specjalne mężczyzn oraz 25 m-ce w walkach mężczyzn kat. -64 kg). Również w sobotę rozegrano konkurencję walk kobiet kat. -46 kg, w której startowała Aleksandra Sacharczuk. Po eliminacjach Ola dotarła do finału, który rozegrany został podczas oficjalnego rozpoczęcia mistrzostw. Ola zaprezentowała się znakomicie zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski w tej kategorii wagowej (9 m-ce w technikach specjalnych). W zawodach udział brali również Grzegorz Polubiec (17 m-ce walki mężczyzn kat. -46 kg) oraz Wojciech Szopliński (17 m-ce układy formalne stopni Dan oraz 17 m-ce walki mężczyzn kat. -58 kg). Jako sędzia planszowy, bardzo dobrze zaprezentowała się na tak dużej imprezie Magda Bańkowska. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy, Firmie SERHEJ z Łomaz, Panu Zbigniewowi Gołosiowi ze sklepu MARS w Łomazach, firmie Green Office Ecologic z Łomaz oraz firmie ROBEX Stacja Paliw w Dubowie.
Serdecznie dziękujemy za pomoc!!!
Link do relacji telewizji kłodzkiej, w której wywiadu udziela Ola: Relacja TV
Akademia Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach
BS w Białej Podl. nr konta: 08 8025 0007 0053 4866 2000 0010
poniedziałek, 11 maja 2015
sobota, 25 kwietnia 2015
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Kraśnik
Kraśnicka Akademia Taekwon-do była gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów i Juniorów Młodszych (25.04.2015r.) będących II eliminacją do Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych. Zawodnicy Akademii Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach zaprezentowali naprawdę dobry poziom w rywalizacji zdobywając kwalifikację przez wszystkich zawodników biorących udział w zawodach. Juniorki wywalczyły: Karolina Juszczak srebro w walkach kat. -50 kg oraz brąz w układach stopni uczniowskich, Katarzyna Gicewicz brąz w walkach kat. +65 kg. Juniorzy młodsi: Ernest Szopliński srebro w układach stopni Dan, Wojciech Szopliński brąz w walkach kat. -58 kg, Aleksandra Sacharczuk złoto w walkach kat. -50 kg oraz srebro techniki specjalne, Grzegorz Polubiec srebro w walkach kat. -46 kg.
Gratulacje dla wszystkich startujących za wzorową postawę!!!
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbędą się w dniach 8-10.05.2015r. w Nowej Rudzie-Słupiec a w dniach 12-13.06.2015r. w Rybniku odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy oraz firmy SERHEJ z Łomaz, Panu Zbigniewowi Gołosiowi Sklep Spożywczo-Przemysłowy "MARS" oraz firmie Green Office Ecologic za co bardzo dziękujemy.
Gratulacje dla wszystkich startujących za wzorową postawę!!!
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbędą się w dniach 8-10.05.2015r. w Nowej Rudzie-Słupiec a w dniach 12-13.06.2015r. w Rybniku odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy oraz firmy SERHEJ z Łomaz, Panu Zbigniewowi Gołosiowi Sklep Spożywczo-Przemysłowy "MARS" oraz firmie Green Office Ecologic za co bardzo dziękujemy.
poniedziałek, 20 kwietnia 2015
Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów Pruszcz Gdański 2015
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy, Firmy Serhej z Łomaz, Panu Zbigniewowi Gołosiowi Sklep "Mars" w Łomazach oraz Firmie Green Office Ecologic z Łomaz.
| Monika Chwalewska w jednym z wygranych pojedynków w układach. |
| Magda Bańkowska w układach mistrzowskich II Dan. |
| Monika Chwalewska II miejsce w układach mistrzowskich I Dan. |
| Katarzyna Gicewicz III miejsce w walkach seniorek kat. -75 kg. |
| Katarzyna Gicewicz podczas układów stopni uczniowskich. |
| Wygrana Katarzyny Gicewicz w pojedynku juniorek kat. +65 kg. |
| Karolina Juszczak w układach stopni uczniowskich. |
| Ernest Szopliński w jednym z wygranych pojedynków w układach stopni uczniowskich. |
| Reprezentacja Akademii Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach (nieobecna Monika Chwalewska). |
poniedziałek, 13 kwietnia 2015
Odszedł Duch Drzewa
Z wielką przykrością informujemy, że 11 kwietnia zmarł nasz przyjaciel Lech Zaciura. Pan Lech zawsze cieszył się z naszych sukcesów i był bardzo przychylny naszej działalności. Więcej informacji o tym wspaniałym człowieku oraz informacje o pogrzebie można znaleźć pod adresem: http://biala24.pl/?id=Informacje&x=20902
niedziela, 29 marca 2015
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Lublin
W dniu 29 marca 2015 r. w lubelskiej Hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich
odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych oraz I
Eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-Do. W zawodach brało udział ok 100 zawodników z 14 klubów z województw lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego.
Zawody zorganizowano przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu
Miasta Lublin. Na zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się adepci Akademii Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach. W kategorii junior Karolina Juszczak zdobyła dwa medale. Złoty w walkach kat. -50 kg oraz srebrny w konkurencji układów kup. Katarzyna Gicewicz zdobyła srebrny medal w walkach kat. +65 kg ulegając w finale Emili Pieńko, która zaczynała i największe sukcesy osiągała trenując w Łomazach a obecnie reprezentuje klub ŻAK Biała Podlaska.
Świetnie zaprezentowali się zawodnicy kategorii wiekowej junior młodszy gdzie Ernest Szopliński zdobył złoty medal w konkurencji układów Dan, złoty w walkach kat. -64 kg oraz brązowy w technikach specjalnych tym samym zostając najlepszym zawodnikiem zawodów!!!
Medale zdobyli również: Sacharczuk Aleksandra złoto w technikach specjalnych kobiet, srebro w walkach kat. -46 kg oraz brąz w układach kobiet Dan; Polubiec Grzegorz brąz w walkach kat. -46 kg. Warto nadmienić, że Grzesiek walczy w najlżejsze kategorii przewidzianej przez przepisy a waży zaledwie 37 kg ;-); Szopliński Wojciech brązowy medal w walkach kat. -58 kg. W zawodach udział brał również Norbert Waśkiewicz zajmując miejsce 9-16 w układach stopni uczniowskich, miejsce 5-8 w walkach kat. -64 kg oraz miejsce 5 w technikach specjalnych. Dzięki tak fantastycznej postawie nasza Akademia zajęła II miejsce w klasyfikacji medalowej klubów. W zawodach udział brały, tym razem jako sędziowie Magda Bańkowska oraz Monika Chwalewska. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy i Firmie "Serhej" z Łomaz.
czwartek, 26 marca 2015
Stypendia Zarządu Powiatu Bialskiego
Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej przyznał 16 zawodnikom stypendia sportowe na 2015 rok. Wcześniej 6 – osobowa komisja dokonała weryfikacji złożonych wniosków o przyznanie stypendium. W jej skład weszli reprezentanci Komisji Edukacji Kultury Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej oraz organizacji pozarządowych. Stypendia otrzymali zawodnicy zamieszkujący teren powiatu bialskiego, za wysokie wyniki sportowe w dyscyplinach objętych systemem sportu młodzieżowego. Wśród wyróżnionych znalazło się aż 7 wychowanków Akademii Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach. Część z nich reprezentuje ziemię łomaską a część z powodów organizacyjnych pozostało w ŻAK Biała Podlaska. Wśród grona stypendystów znaleźli się: Katarzyna Gicewicz, Karolina Juszczak, Aleksandra Sacharczuk, Magda Bańkowska, Emilia Pieńko, Monika Chwalewska oraz Błażej Sacharczuk. Gratulujemy a Zarządowi Powiatu serdecznie dziękujemy za docenienie osiągnięć.
sobota, 21 marca 2015
Kurs sędziowski Lublin
W dniu dzisiejszym (21.03.2015 r.) w Lublinie odbył się kurs sędziowski dla kandydatów na sędziów klasy D i C. Oprócz możliwości uzyskania uprawnień sędziowskich kurs miał na celu zapoznanie ze zmianami w regulaminie rywalizacji sportowej Międzynarodowej Federacji Taekwon-Do. Na kurs przyjechało 25 uczestników z naszego makroregionu (woj. lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie) a pośród nich nie zabrakło ćwiczących z Łomaz. Reprezentację Akademii Taekwon-Do "VIRTUS " w Łomazach stanowili Karolina Juszczak 1 kup, Katarzyna Gicewicz 1 kup oraz Magda Bańkowska II Dan i Artur Romaniuk IV Dan. Oprócz wyżej wymienionych w kursie brali udział Kamil Sobechowicz I Dan i Emilia Pieńko 1 kup, którzy przez wiele lat byli związani z łomaskim Taekwon-Do. Kurs poprowadziła Joanna Lipa V Dan szef sędziów naszego makroregionu.
Subskrybuj:
Posty (Atom)


