Akademia Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach

BS w Białej Podl. nr konta: 08 8025 0007 0053 4866 2000 0010



sobota, 25 kwietnia 2015

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Kraśnik

Kraśnicka Akademia Taekwon-do była gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów i Juniorów Młodszych (25.04.2015r.) będących II eliminacją do Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych. Zawodnicy Akademii Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach zaprezentowali naprawdę dobry poziom w rywalizacji zdobywając kwalifikację przez wszystkich zawodników biorących udział w zawodach. Juniorki wywalczyły: Karolina Juszczak srebro w walkach kat. -50 kg oraz brąz w układach stopni uczniowskich, Katarzyna Gicewicz brąz w walkach kat. +65 kg. Juniorzy młodsi: Ernest Szopliński srebro w układach stopni Dan, Wojciech Szopliński brąz w walkach kat. -58 kg, Aleksandra Sacharczuk złoto w walkach kat. -50 kg oraz srebro techniki specjalne, Grzegorz Polubiec srebro w walkach kat. -46 kg.
Gratulacje dla wszystkich startujących za wzorową postawę!!!
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbędą się w dniach 8-10.05.2015r. w Nowej Rudzie-Słupiec a w dniach 12-13.06.2015r. w Rybniku odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy oraz firmy SERHEJ z Łomaz, Panu Zbigniewowi Gołosiowi Sklep Spożywczo-Przemysłowy "MARS" oraz firmie Green Office Ecologic za co bardzo dziękujemy.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów Pruszcz Gdański 2015

 Pruszcz Gdański po raz kolejny był miejscem, gdzie odbyły się zawody ogólnopolskie Taekwon-Do. Tym razem było to Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów. W ten weekend (17-19.04.2015r.) udało się nam po ciężkich bojach wywalczyć trzy medale. W kategorii seniorów pierwszy medal wywalczyła Monika Chwalewska w konkurencji układów mistrzowskich I Dan zajmując drugie miejsce (walki kat. -75 kg m-ce 5-8). Drugi dla seniorów wywalczyła Katarzyna Gicewicz w walkach kat. -75 kg, tym razem brązowy (układy stopni uczniowskich m-ce 9-16). W seniorach udział brały również Magda Bańkowska układy II Dan miejsce 5-8, oraz Karolina Juszczak (układy stopni kup m-ce 17-22 oraz walki kat. -50 kg m-ce 9-12). W kategorii juniorów Katarzyna Gicewicz wywalczyła ponownie brązowy medal, tym razem w kat. +65 kg (układy stopni uczniowskich 9-16). Ponadto w kategorii juniora brali udział: Karolina Juszczak (układy stopni uczniowskich m-ce 17-32 oraz walki kat. -50 kg m-ce 9-12) oraz Ernest Szopliński, który pokazał się z bardzo dobrej strony jako jeszcze junior młodszy zajmując miejsce tuż za podium (5-8) w układach stopni uczniowskich oraz miejsce 9-11 w walkach kat. -62 kg.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy, Firmy Serhej z Łomaz, Panu Zbigniewowi Gołosiowi Sklep "Mars" w Łomazach oraz Firmie Green Office Ecologic z Łomaz.

Monika Chwalewska w jednym z wygranych pojedynków w układach.
Magda Bańkowska w układach mistrzowskich II Dan.
Monika Chwalewska II miejsce w układach mistrzowskich I Dan.
Katarzyna Gicewicz III miejsce w walkach seniorek kat. -75 kg.
Katarzyna Gicewicz podczas układów stopni uczniowskich.
Wygrana Katarzyny Gicewicz w pojedynku juniorek kat. +65 kg.
Karolina Juszczak w układach stopni uczniowskich.
Ernest Szopliński w  jednym z wygranych pojedynków w układach stopni uczniowskich.
Reprezentacja Akademii Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach
(nieobecna Monika Chwalewska).

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Odszedł Duch Drzewa

Z wielką przykrością informujemy, że 11 kwietnia zmarł nasz przyjaciel Lech Zaciura. Pan Lech zawsze cieszył się z naszych sukcesów i był bardzo przychylny naszej działalności. Więcej informacji o tym wspaniałym człowieku oraz informacje o pogrzebie można znaleźć pod adresem: http://biala24.pl/?id=Informacje&x=20902

niedziela, 29 marca 2015

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Lublin

W dniu 29 marca 2015 r. w lubelskiej Hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 
odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych oraz I 
Eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-Do. W zawodach brało udział ok 100 zawodników z 14 klubów z województw lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego.
Zawody zorganizowano przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu 
Miasta Lublin. Na zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się adepci Akademii Taekwon-Do "VIRTUS"  w Łomazach. W kategorii junior Karolina Juszczak zdobyła dwa medale. Złoty w walkach kat. -50 kg oraz srebrny w konkurencji układów kup. Katarzyna Gicewicz zdobyła srebrny medal w walkach kat. +65 kg ulegając w finale Emili Pieńko, która zaczynała i największe sukcesy osiągała trenując w Łomazach a obecnie reprezentuje klub ŻAK Biała Podlaska.
Świetnie zaprezentowali się zawodnicy kategorii wiekowej junior młodszy gdzie Ernest Szopliński zdobył złoty medal w konkurencji układów Dan, złoty w walkach kat. -64 kg oraz brązowy w technikach specjalnych tym samym zostając najlepszym zawodnikiem zawodów!!!
Medale zdobyli również: Sacharczuk Aleksandra złoto w technikach specjalnych kobiet, srebro w walkach kat. -46 kg oraz brąz w układach kobiet Dan; Polubiec Grzegorz brąz w walkach kat. -46 kg. Warto nadmienić, że Grzesiek walczy w najlżejsze kategorii przewidzianej przez przepisy a waży zaledwie 37 kg ;-); Szopliński Wojciech brązowy medal w walkach kat. -58 kg. W zawodach udział brał również Norbert Waśkiewicz zajmując miejsce 9-16 w układach stopni uczniowskich, miejsce 5-8 w walkach kat. -64 kg oraz miejsce 5 w technikach specjalnych. Dzięki tak fantastycznej postawie nasza Akademia zajęła II miejsce w klasyfikacji medalowej klubów. W zawodach udział brały, tym razem jako sędziowie Magda Bańkowska oraz Monika Chwalewska. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy i Firmie "Serhej" z Łomaz.

czwartek, 26 marca 2015

Stypendia Zarządu Powiatu Bialskiego

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej przyznał 16 zawodnikom stypendia sportowe na 2015 rok. Wcześniej 6 – osobowa komisja dokonała weryfikacji złożonych wniosków o przyznanie stypendium. W jej skład weszli reprezentanci Komisji Edukacji Kultury Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej oraz organizacji pozarządowych. Stypendia otrzymali zawodnicy zamieszkujący teren powiatu bialskiego, za wysokie wyniki sportowe w dyscyplinach objętych systemem sportu młodzieżowego. Wśród wyróżnionych znalazło się aż 7 wychowanków Akademii Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach. Część z nich reprezentuje ziemię łomaską a część z powodów organizacyjnych pozostało w ŻAK Biała Podlaska. Wśród grona stypendystów znaleźli się: Katarzyna Gicewicz, Karolina Juszczak, Aleksandra Sacharczuk, Magda Bańkowska, Emilia Pieńko, Monika Chwalewska oraz Błażej Sacharczuk. Gratulujemy a Zarządowi Powiatu serdecznie dziękujemy za docenienie osiągnięć.

sobota, 21 marca 2015

Kurs sędziowski Lublin

W dniu dzisiejszym (21.03.2015 r.) w Lublinie odbył się kurs sędziowski dla kandydatów na sędziów klasy D i C. Oprócz możliwości uzyskania uprawnień sędziowskich kurs miał na celu zapoznanie ze zmianami w regulaminie rywalizacji sportowej Międzynarodowej Federacji Taekwon-Do. Na kurs przyjechało 25 uczestników z naszego makroregionu (woj. lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie) a pośród nich nie zabrakło ćwiczących z Łomaz. Reprezentację Akademii Taekwon-Do "VIRTUS " w Łomazach stanowili Karolina Juszczak 1 kup, Katarzyna Gicewicz 1 kup oraz Magda Bańkowska II Dan i Artur Romaniuk IV Dan. Oprócz wyżej wymienionych w kursie brali udział Kamil Sobechowicz I Dan i Emilia Pieńko 1 kup, którzy przez wiele lat byli związani z łomaskim Taekwon-Do. Kurs poprowadziła Joanna Lipa V Dan szef sędziów naszego makroregionu.

poniedziałek, 9 marca 2015

Puchar Polski Seniorów i Juniorów Taekwon-Do Ciechanów 2015

W Ciechanowie w dniach 6-8.03.2015 r. odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów Taekwon-Do. Były to pierwsze zawody nowopowstałej Akademii Taekwon-Do w Łomazach, na których bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki. Pierwszy medal brązowy wywalczyła Karolina Juszczak w konkurencji układów stopni uczniowskich. Drugi dołożyła Monika Chwalewska w układach stopni mistrzowskich I Dan. Kolejny Magda Bańkowska w konkurencji indywidualnych walk -56 kg. Wszystkie wyżej wymienione medale zdobyły dziewczyny w kategorii senior, która rozgrywana była w sobotę. W niedzielę do rywalizacji przystąpiły juniorki. Katarzyna Gicewicz w konkurencji indywidualnych walk +65 kg wywalczyła srebrny medal. Zawody bardzo udane ale jak zawsze pozostaje niedosyt, zważywszy że jest potencjał.
Gratulacje za bardzo dobrą postawę.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego.

Możesz dołączyć do Nas już we wrześniu 2015 r.