Akademia Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach

BS w Białej Podl. nr konta: 08 8025 0007 0053 4866 2000 0010



poniedziałek, 8 września 2014

Spotkanie organizacyjne ZAPISY

Już w najbliższą środę (10 września) o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla ćwiczących i pragnących podjąć trening Taekwon-Do. Jak co roku podział odbędzie się na trzy grupy zaawansowania: początkującą, średnio-zaawansowaną oraz zaawansowaną (zawodniczą). W tym roku planujemy utworzyć grupę specjalnie dla dorosłych, którzy chcą podnieść swoją sprawność fizyczną, zrzucić parę kilo ;-), pragną czegoś więcej od wysiłku fizycznego oraz spędzić czas w doborowym towarzystwie. Wystarczy przyjść na spotkanie organizacyjne aby dowiedzieć się szczegółów.

ZAPRASZAMY!!!


środa, 27 sierpnia 2014

Obóz TKD Łazy 2014

W dniach 14-23 sierpnia odbył się XXX Letni Obóz Taekwon-Do organizowany przez Mistrza Zbigniewa Bujaka VII Dan. I tym razem nie zabrakło ćwiczących z Łomaz. Udział wzięły same dziewczyny ale za to jakie. Mistrzyni Polski Katarzyna Gicewicz, wicemistrzyni Polski Karolina Juszczak oraz Emilia Pieńko , brązowa medalistką Mistrzostw Polski z zeszłego roku.
Wraz z trenerami Łukaszem Ciężkim z RSCT oraz Zbigniewem Kapelą z Żak Biała Podlaska


sobota, 23 sierpnia 2014

Cel

Cel jaki powinniśmy osiągnąć!!!

sobota, 9 sierpnia 2014

ZAPISY ZAPISY ZAPISY


Już we wrześniu ruszają zapisy do nowej grupy.

Jeżeli trenowałeś a z różnych przyczyn przerwałeś trening możesz dołączyć do grupy o odpowiednim stopniu zaawansowania! 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 10 września 2014 r. (środa)
o godzinie 16.30 w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Łomazach.

poniedziałek, 28 lipca 2014

Błażej Sacharczuk w 24 Biegu Powstania Warszawskiego

Nasz wieloletni wychowanek Błażej Sacharczuk brał udział w 24 Biegu Powstania Warszawskiego. Więcej opowie sam uczestnik:

"XXIV Bieg Powstania Warszawskiego"

26 lipca 2014 roku odbył się w Warszawie XXIV Bieg Powstania Warszawskiego. Jest to szczególny bieg, nie tylko ze względu na odniesienie do ważnych wydarzeń historycznych, ale również poprzez samą trasę biegu. Uczestnicy 24. edycji biegu, a było ich ok. 10 000, mieli okazję naocznie zapoznać się z miejscami, gdzie kilkadziesiąt lat temu toczyły się zacięte walki powstańcze. Trasa biegu została wyznaczona pomiędzy ulicami warszawskiej Starówki, na dwóch dystansach: 5000 metrów /jedna pętla/ lub 10000 metrów – /dwie pętle/.
Organizatorem biegu jest Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Bieg Powstania Warszawskiego rozgrywany jest w ramach Warszawskiej Triady Biegowej – „Zabiegaj o Pamięć”.
Udział w biegu był moim debiutem w masowych biegach ulicznych. Wystartowałem o godz. 20:40 na dystansie 5 km, uczestników było ok. 3 tysięcy. Wysoka temperatura dała się we znaki, ale organizatorzy zadbali o uczestników rozstawiając dla ochłody na trasie kurtyny wodne, z których większość chętnie korzystała. Na mecie czekał pamiątkowy medal. Bieg ukończyłem z czasem 20 min. i 58 sekund zajmując 125 miejsce.
            Bieg Powstania Warszawskiego jest na pewno warty polecenia, ze względu na niezapomnianą atmosferę wieczornego biegu pośród inscenizacji walk powstańczych.

Błażej Sacharczuk



Gratulacje dla Błażeja!!!

wtorek, 17 czerwca 2014

Egzamin na stopnie uczniowskie

W poniedziałek 16.06.2014r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbył się już po raz 15 egzamin na stopnie uczniowskie w Taekwon-Do. do egzaminu przystąpiło 21 osób. Wszyscy zostali promowani na wyższe stopnie. Na szczególne wyróżnienie w oczach Mistrza Zbigniewa Bujaka, który przeprowadził egzamin zasłużyli Derlukiewicz Dominik oraz Kurowski Adrian. Obaj zaczęli swoją przygodę z TKD we wrześniu, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2013/2014. Otrzymali promocję o dwa stopnie i są posiadaczami białego pasa z żółtą belką czyli 9 kup. Cieszy fakt, że coraz częściej absolwenci naszej szkoły wracają aby móc podjąć trening Taekwon-Do. Do tej grupy zalicza się Mateusz Juszczak. Mateusz rozpoczął trening dopiero pod koniec kwietnia ale dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu zaprezentował się bardzo dobrze. Zdał swój pierwszy egzamin z wyróżnieniem. Również z "+" zdał Olgierd Wilbik. Olgierd jest obecnie posiadaczem żółtego pasa 8 kup. Poprzedni egzamin zdał z promocją o dwa stopnie. W najstarszej grupie przybyło aż 4 czerwone pasy i jeden pół czerwony.

Wszystkim zdającym gratuluję promocji oraz wytrwałości w dążeniu do doskonałości.

Zainteresowanych podjęciem treningów Taekwon-Do zapraszam już we wrześniu. Przy odpowiedniej liczbie osób dorosłych (min. 10) zajęcia w oddzielnej grupie. Szczególnie zapraszam rodziców dzieci już ćwiczących oraz pozostałych chętnych.

poniedziałek, 9 czerwca 2014

Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-Do Częstochowa 2014

W dniach 6-8.06.2014 r. Częstochowa była gospodarzem XXVII Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do. Bardzo dobrze zaprezentowała się Magda Bańkowska zdobywając brązowy medal w konkurencji indywidualnych walk kat.-56 kg. Magda od trzech lat wraca z medalami Mistrzostw Polski. Drugą uczestniczką była Monika Chwalewska, tegoroczna maturzystka. Monika pomimo przygotowań do matury dobrze pokazała się w nowej kategorii wiekowej. Jako seniorka zajęła V miejsce w konkurencji walk -68 kg. O układach, w których Monika miała kwalifikację trudno się wypowiadać. Sam jestem sędzią, więc oszczędzę krytyki, która się należy. Tutaj porażka miejsce IX. W testach siły Monika zajęła V miejsce.

Gratulacje!!!
III miejsce Magda Bańkowska walki indywidualne kat. -56 kg.
Zdjęcie: pztkdlive.pl