Akademia Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach

BS w Białej Podl. nr konta: 08 8025 0007 0053 4866 2000 0010



niedziela, 30 marca 2014

Grand Prix Polski Juniorów, Seniorów i Seniorów Starszych Rybnik 2014

Rybnik był gospodarzem Grand Prix Polski Juniorów, Seniorów i Seniorów Starszych, który odbywał się w dniach 28-30.03.2014r. Łomaska myśl szkoleniowa w Taekwon-Do zaowocowała złotym medalem Emilii Pieńko w walkach kat. +65 kg, ponadto była 9 w układach stopni uczniowskich. Emilka wywalczyła pierwsze miejsce pośród juniorek i ma spore szanse na medal w swojej ulubionej konkurencji podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 24-25 maja.

Gratulacje!!!

wtorek, 25 marca 2014

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Lublin 23.03.2014

W Lublinie w niedzielę 23 marca 2014r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do będących pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski. Nasi wzięli udział w tych zawodach zdobywając doświadczenie a także medale w poszczególnych konkurencjach. Pośród juniorów młodszych Błażej Sacharczuk oraz Karolina Juszczak na swoim, dobrym poziomie. Błażej zdobył złoty medal w układach stopni Dan, brązowy w walkach kat. -64 kg oraz brązowy w technikach specjalnych mężczyzn. Karolina zdobyła złoto w walkach kat. -50 kg, srebrny w układach stopni Dan. Aleksandra Sacharczuk oraz Ernest Szopliński to początkujący juniorzy młodsi. Ola zdobyła srebrny medal w walkach kat. -42 kg, brązowy w technikach specjalnych kobiet oraz była 17 w układach stopni uczniowskich. Ernest był 5 w walkach kat. -58 kg dodatkowo 17 w układach stopni uczniowskich oraz 13 w technikach specjalnych. Równie dobrze zaprezentowały się nasze juniorki. Katarzyna Gicewicz wywalczyła złoty medal w walkach kat. +65 kg, brązowy w technikach specjalnych oraz była 5 w układach stopni uczniowskich. Emilia Pieńko wywalczyła srebrny medal w walkach kat. +65 kg oraz brązowy w układach stopni uczniowskich. Wszyscy godnie reprezentują łomaskie taekwon-do oraz powiat bialski na arenie międzywojewódzkiej.


Gratulacje za wytrwałość i odwagę!!!

poniedziałek, 10 marca 2014

Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Taekwon-Do Ciechanów 2014

W Ciechanowie w dniach 7-9.03.2014r odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Taekwon-Do. Kilkuosobowa reprezentacja z MKS Żak wybrała się aby spróbować swoich sił. Pierwszego dnia rywalizowali seniorzy. Medale zdobyli Łukasz Ostapiuk w konkurencji układów II Dan oraz Monika Chwalewska w układach I Dan (5 m-ce walki -68 kg). Trzeci medal w technikach specjalnych wyskakał Dariusz Stanilewicz w technikach specjalnych. Wszystkie medale zdobyte przez seniorów są brązowe. Magda Bańkowska zajęła 5 miejsce w walkach kat. -56 kg oraz 9 miejsce w układach I Dan. Magdalena Sawczuk zajęła 7 miejsce w alkach kat. -56 kg oraz była 9 w układach I Dan. W drugim dniu rywalizowali juniorzy. Ogromną niespodziankę w postaci brązowego medalu w układach stopni uczniowskich sprawił Błażej Sacharczuk (9 m-ce walki kat. -68 kg). Faktycznie, Błażej może służyć jako wzór ciężkiej pracy stąd taki wynik. Zawsze obecny na treningu. Podobnie jak Karolina Juszczak, która zajęła 5 miejsce również w układach stopni uczniowskich (9 m-ce walki kat. -50 kg). II miejsce na podium wywalczyła Emilia Pieńko w walkach kat. +65 kg (17 m-ce układy stopni uczniowskich). Emilka dorzuciła srebro w konkurencji, w której chyba czuje się najlepiej.

Gratulacje dla wszystkich!!!


niedziela, 16 lutego 2014

Wyniki Plebiscytu Tygodnika Słowo Podlasia

W sobotę 15 lutego w hali sportowej szkoły nr 5 w Białej Podlaskiej ogłoszono wyniki Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Południowego Podlasia organizowanego już po raz XXVII przez tygodnik Słowo Podlasia. Niezmiernie miło jest poinformować, że zarówno w kategorii seniora jak i juniora wygrali zawodnicy MKS Żak Biała Podlaska trenujący Taekwon-Do w naszej sekcji. Wśród juniorów triumfowała Monika Chwalewska a wśród seniorów Dariusz Stanilewicz. Pośród juniorów trzecie miejsce zajęła Karolina Juszczak a Emilia Pieńko zajęła miejsce czwarte. GRATULACJE!!!
Zdjęcia: Słowo Podlasia  http://www.slowopodlasia.pl

piątek, 7 lutego 2014

Udany Zimowy Obóz Taekwon-Do Zawoja 2014 i Plebiscyt Słowa Podlasia

Zimowy obóz już za nami. Kilka słów na temat jak minął drugi tydzień ferii na obozie można znaleźć pod tym linkiem: http://szkolalomazy.pl/ A tym czasem czekamy na wyniki Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Południowego Podlasia organizowanego przez tygodnik Słowo Podlasia już od ponad ćwierć wieku. Aż cztery osoby nominowane są z naszej sekcji i aż siedem z naszego klubu w dyscyplinie taekwon-do. Na wyniki przyjdzie nam poczekać do 15 lutego, kiedy to na Balu Sportowca w Szkole Nr 5 w Białej Podlaskiej odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników. Laureaci będą stanowić pięć osób w kategorii juniora i identycznie w kategorii seniora. Wśród juniorów mamy pięciu zawodników a w seniorach dwoje. Do seniorów pośród ćwiczących taekwon-do dołączyli zawodnicy Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do. Także, aż czworo seniorów to taekwondocy ;-) Czekamy na wyniki.

sobota, 25 stycznia 2014

Podsumowanie kursu samoobrony

Od wtorku 21 do piątku 24 stycznia w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbywał się kurs mini samoobrony. Zajęcia przeznaczone były dla wszystkich chętnych, z ukierunkowaniem na uczniów, absolwentów i rodziców uczniów szkoły. Każdego dnia grupka około dwudziestu osób brała czynny udział w zajęciach. Pierwszego dnia zajęcia poprowadził Dawid Smolbik, nauczyciel w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim, instruktor Taekwon-Do II Dan. W pozostałe dni zajęcia prowadził Artur Romaniuk instruktor Taekwon-Do III Dan. W zajęciach brali udział chętni w różnymi wieku. Najmłodsi mieli 7 lat a najstarsi ....naście ;-) Cieszy fakt, że powoli zmieniamy podejście do aktywności fizycznej i nie wstydzimy się poruszać w grupie w różnym wieku. Gratulacje dla wszystkich uczestników. Mam nadzieję, że choć troszkę przybliżone zostały aspekty obrony w sytuacji zagrożenia. Jeżeli odzew w środowisku będzie pozytywny może zorganizujemy zajęcia zakrojone na nieco większą skalę ;-)

 

piątek, 3 stycznia 2014

Kurs samoobrony dla uczniów, rodziców i absolwentów.

     W pierwszym tygodniu ferii zimowych organizujemy mini kurs z zakresu samoobrony. Kurs skierowany jest do uczniów, ich rodziców oraz absolwentów szkoły w Łomazach. Rozpoczęcie kursu 21 stycznia (wtorek) o godzinie 9.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach. Obowiązuje strój sportowy. Zachęcamy do aktywnego spędzenia ferii zimowych.