Akademia Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach

BS w Białej Podl. nr konta: 08 8025 0007 0053 4866 2000 0010



czwartek, 13 października 2011

Zgrupowanie Kadry Polski Taekwon-do Zakopane

Dzisiaj (13 października) rusza zgrupowanie Kadry Polski w Taekwon-do, które odbywa się w Zakopanem. Zgrupownie jest bezpośrednim przygotowaniem przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Bratysławie na Słowacji w dniach 21-23 października 2011 r. Na zgrupowaniu przebywa nasza koleżanka z sekcji Monika Chwalewska. Monika jest najbardziej utytułowaną zawodniczką naszej sekcji oraz klubu od kilku lat. Mam nadzieję, że się zaprezentuje odpowiednio dobrze na zgrupowaniu co docenią trenerzy reprezentacji. Udział Moniki w Mistrzostwach Europy byłby wspaniałym wydarzeniem dla wszystkich, którzy są zaangażowani w taekwon-do w Łomazach.
Oto link do oficjalnej strony Mistrzostw Europy: http://euros2011.pztkd.lublin.pl/

niedziela, 2 października 2011

Brąz na Mistrzostwach Polski Seniorów 2011

W sobotę 1 października w Rybniku rozpoczęły się zmagania zawodników taekwon-do z całej Polski. Jak już pisałem wcześniej zawodnicy naszej sekcji po raz pierwszy uzyskali kwalifikację do tego typu imprezy. Magda Bańkowska, która w tym sezonie triumfuje ogromne sukcesy i tym razem nie zawiodła. Pierwszy medal z Mistrzostw Polski Seniorów dla naszej sekcji zdobyła Magda w swojej ulubionej konkurencji układów formalnych. Brązowy medal to duży sukces zważywszy, że poziom był naprawdę wyrównany. Monika Stasiewska po wygranym pojedynku również w układach, przegrywa kolejny minimalną różnicą punktów co w rezultacie daje jej 5 miejsce. Darek Stanilewicz w technikach specjalnych miał ciężki bój po zmianie regulaminu rozgrywania konkurencji technik specjalnych. Niestety nie udało się zająć medalowego miejsca. Wszystkim gratuluję postawy, bo jak zawsze dawaliście z siebie wszystko. Medale nie są najważniejsze, doceniam trud i poświęcenie jakie zostały włożone w przygotowania. To zawsze procentuje, wcześniej lub później.

środa, 28 września 2011

Wyjazd na Mistrzostwa Polski Seniorów do Rybnika

Zawodnicy, którzy uzyskali kwalifikację do MPS w Rybniku wyjeżdżają z przystanku autobusowego w Łomazach o godzinie 8.00 Proszę o punktualne stawienie się w miejscu wyjazdu nie zapominając o książeczkach z aktualnymi badaniami, dobokiem i .... resztę macie :)

poniedziałek, 19 września 2011

Mistrzostwa Polski Seniorów Rybnik 2011

Na przełomie września i października tego roku odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-do a gospodarzem będzie Rybnik. Po raz pierwszy wystartowaliśmy w eliminacjach do tej grupy wiekowej i od razu uzyskaliśmy kwalifikację. Niepokonana w tym sezonie juniorka Magda Bańkowska oraz Monika Stasiewska wystartują w układach. Dariusz Stanilewicz , który zdobywał Puchar Polski i medal na Masters Mazovia Cup pokonując utytułowanych zawodników nie zdobył medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów ale uzyskał kwalifikację do MPS. Do zawodów niespełna dwa tygodnie a nasze konkurencje powinny odbyć się w sobotę 1 października. Liczę, że jak zwykle pokażemy się z dobrej strony.

czwartek, 15 września 2011

Terminarz treningów

W związku ze sporym zainteresowaniem i podjęciem treningu TKD przez nowe osoby została utworzona dodatkowa grupa. Wszystkim, którzy podjęli trening w tym roku szkolnym gratuluję wyboru :) Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: wtorek, środa i czwartek. Najmłodsza grupa 15.30, średnia 16.30 oraz najstarsza 17.30. ZAPRASZAM.

czwartek, 8 września 2011

Spotkanie organizacyjne i trening

12 września (poniedziałek) odbędzie się spotkanie organizacyjne dla chętnych osób, które chcą podjąć trening Taekwon-do. Spotkanie o godzinie 16.30 dla dzieci oraz ich rodziców będzie miało miejsce w hali sportowej szkoły w Łomazach. Na spotkanie zapraszam wszystkich ćwiczących taekwon-do, po części organizacyjnej odbędzie się trening. 

czwartek, 1 września 2011

Treningi dla zawodników już się zaczęły

Już od najbliższego wtorku ruszają treningi dla zawodników sekcji TKD w Łomazach. Na początek rusza grupa tylko zawodnicza tzn. wszyscy, którzy posiadają co najmniej zielony pas. Zajęcia we wtorek i czwartek godzina 16.00. Pozostali o szczegółach dowiedzą się na spotkaniu organizacyjnym 12 września o godz. 16.30. ZAPRASZAM