Akademia Taekwon-Do "VIRTUS" w Łomazach

BS w Białej Podl. nr konta: 08 8025 0007 0053 4866 2000 0010

niedziela, 27 maja 2012

Dwa Tytuły Mistrzów Polski w naszej sekcji

Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbyły się w Rybniku w dniach 25-26 maj 2012 r. zakończyły się ogromnym sukcesem naszych reprezentantów. Dariusz Stanilewicz wywalczył tytuł Mistrza Polski w technikach specjalnych. Równie bardzo dobrze zaprezentował się w walkach gdzie minimalnie uległ zawodnikowi z kadry Polski. Drugi w swojej karierze tytuł Mistrza Polski wywalczyła Monika Chwalewska. W walkach kat. +60 kg była najlepsza choć naprawdę trzeba było się napracować i bez wątpienia Monika miała swój dzień. Przed zdobyciem złota w walkach Monika wywalczyła tytuł wicemistrzowski i srebrny medal w układach stopni mistrzowskich. Dzięki temu została wybrana najlepszą zawodniczką zawodów. W klasyfikacji medalowej MKS ŻAK Biała Podlaska zajął trzecie miejsce na 34 kluby i 128 zawodników startujących w mistrzostwach. GRATULACJE !!!!!!!!!!

wtorek, 15 maja 2012

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Taekwon-do 2012

Po udanych startach w turniejach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski w poszczególnych grupach wiekowych, konkurencjach oraz kategoriach wagowych nasi zawodnicy uzyskali prawo do rywalizacji z najlepszymi w Polsce. Na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych pojedzie Emilia Pieńko (układy kup i walki +57 kg), Karolina Juszczak (walki -45 kg) oraz Robert Polubiec (walki -48 kg). W Mistrzostwach Polski Juniorów zaprezentują się: Monika Chwalewska ( układy I dan, walki +60 kg), Dariusz Stanilewicz (układy kup, walki -70 kg oraz techniki specjalne). Na drugie w historii naszej sekcji Mistrzostwa Polski Seniorów pojadą: Magda Bańkowska (układy kup oraz walki -63 kg), Monika Chwalewska (układy I dan oraz walki -63 kg), Dariusz Stanilewicz (układy kup oraz techniki specjalne).

niedziela, 13 maja 2012

Grand Prix Polski Kłobuck 2012

W dniach 11-13 maj 2012 r. miał miejsce kolejny ogólnopolski turniej taekwon-do. Grand Prix Polski Taekwon-do Juniorów i Seniorów to eliminacje do MP Seniorów oraz dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności dla juniorów. Zawodnicy naszej sekcji pokazali się znów bardzo dobrze. W kategorii wiekowej senior Monika Chwalewska wywalczyła brązowy medal w konkurencji układów mistrzowskich I dan. W kategorii wiekowej junior poszło nam jeszcze lepiej. Monika wywalczyła srebrny medal w układach mistrzowskich oraz brązowy w walkach kat. +60 kg a Dariusz Stanilewicz był najlepszy w konkurencji technik specjalnych przywożąc medal złoty. Cały klub ŻAK wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji medalowej juniorów. W gronie medalistów znalazła się Magdalena Sawczuk (złoto układy kup i brąz walki -55 kg). GRATULACJE !!!